Trianon 100. emlékfilm

Településünk sajnos nem rendelkezik még Trianon-emlékművel, ezért tulajdonképp nincs helyszín, ahol méltóképp meg-emlékezhetnénk az 1920. június 4-ei sajnálatos eseményről. Éppen ezért gondoltunk arra Faragó Ferenc képviselőtársammal és a TKD Records lelkes tagjaival, Berek Gergővel, Pap Norbert-tel és Robotka Márkkal, hogy mindenképp meg kell emlékeznünk a békeszerződés, vagy inkább kényszerszerződés 100 éves évfordulójáról.

Ötleteltünk sokat, mi lenne a megfelelő forgatókönyv, végül egyhangú egyetértés mellett úgy döntöttünk, hogy mindenképp szeretnénk bevonni szeretett községünk lakosságát is a film elkészítésébe. Ennek eredményeképp közel 150 polgártársunkkal együtt rajzoltuk ki a történelmi Ma-gyarország határait. Azt gondolom a látvány és a mondani-való magáért beszél. Hálásak vagyunk mindenkinek, aki segítette, hogy a mellékelt fotó szerinti országhatár ilyen minőségben kirajzolódjon. Továbbá hatalmas köszönettel tartozunk Pálmai József és Müller László pedagógusoknak, Fehér László tárogató művésznek és Bánhidi Zsoltnak, aki kiszerkesztette a futballpályára a történelmi Magyarország határvonalait.

Végezetül még egyszer köszönjük mindenkinek a részvételt és a segítséget.

Bánhidi László – polgármester

 

Hibabejelentő

Időpont foglalási kérelem

FONTOS! Ez egy foglalási kérelem, beérkezését követően kollégáink felveszik önnel a kapcsolatot! Kérjük mielőtt a kérelmet elküldi nekünk, tekintse meg az intézménynaptárt, hogy szabad-e az ön által választott időpont!

Időpont foglalási kérelem

FONTOS! Ez egy foglalási kérelem, beérkezését követően kollégáink felveszik önnel a kapcsolatot! Kérjük mielőtt a kérelmet elküldi nekünk, tekintse meg az intézménynaptárt, hogy szabad-e az ön által választott időpont!